FitnessFirst Riisiproteiini, maustamaton, luomu, 1 kg
Original price was: 21,90 €.14,79 €Current price is: 14,79 €.
14,79 €/kg
Hetkellisesti loppu
Tuote on tilapäisesti loppunut.
Älä kuitenkaan huoli. Tilaa tästä ilmoitus, kun se on taas saatavilla!

100 % kotimainen verkkokauppa vuodesta 2010

Toimitusaika arviolta: 1–3 arkipäivää

Ilmainen toimitus yli 79 € tilauksiin!

Toimituskulut alk. 4,90 €, nouto 0 €

Pienen toimituksen lisä 3,90 € alle 30 € tilauksiin.

Laadukas riisiproteiini
Riisiproteiinimme valmistetaan idätetystä riisistä, joka vaikuttaa positiivisesti sen ravinteikkuuteen. Riisiproteiinimme on tutkitusti erittäin puhdas ja se on valmistettu tarkoin valitusta laadukkaasta luomuriisistä. Olemmekin valinneet riisiproteiinimme sen aitouden, proteiinirikkauden ja poikkeuksellisen puhtauden johdosta.
Sekoita 0,5-1 dl riisiproteiinia 3 dl vettä tai muuta haluamaasi nestettä. Riisiproteiini sopii myös smoothieihin, palautusjuomiin ja ruoanlaittoon lisäämään esimerkiksi leivonnaisten proteiinipitoisuutta.
Suositeltua vuorokausiannosta ei saa ylittää. Ravintolisä ei korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveitä elämäntapoja. Ei lasten ulottuville./Den rekommenderade dygnsdosen får inte överskridas. Kosttillskott ersätter inte en mångsidig och balanserad kost eller en hälsosam livsstil. Förvaras oåtkomligt för barn.
Pakattu tehtaassa, jossa käsitellään gluteenitonta kauraa, pähkinöitä (cashew-, para-, pekaani-, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinöitä) mantelia, seesaminsiemeniä ja maitoproteiinia.Kirjaudu
Rekisteröidy
Hetkellisesti loppu
Tuote on tilapäisesti loppunut.
Älä kuitenkaan huoli. Tilaa tästä ilmoitus, kun se on taas saatavilla!




Roope L (varmistettu kirjoittaja) –
Maku niin neutraali että menee helposti puuroon tai smoothieen
Eija E (varmistettu kirjoittaja) –
Sekoittuu hyvin
Juliet L (varmistettu kirjoittaja) –
nopea toimitus ja laadukas tuote 🙂
Jari N (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvä tuote!
Anne T (varmistettu kirjoittaja) –
Mukava tapa saada lisäproteinia. Smuutien helppo maustaa oman mielen mukaan tämän kanssa.
Ismo M (varmistettu kirjoittaja) –
Tuote on hyvä ja edullinen. Nopea toimitus kohtuu hinnoin.
Riia T (varmistettu kirjoittaja) –
Laadukas, vatsaystävällinen, vähärasvainen vegeproteiini. Tuotteesta tekee vielä paremman Fitnessfirstin laadukas, nopea ja henkilökohtainen palvelu! 🙂
Sini O (varmistettu kirjoittaja) –
Korkeatasoinen riisiproteiini, jota menee jogurttiin aamulla, smoothiin päivällä ja leivontaan. Kroppa kiittää, on mistä rakentaa uusia soluja ja lihakset pysyvät menossa mukana.
Ville H (varmistettu kirjoittaja) –
Paras hinta laatusuhde proteini!
Anne K (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvä ja edullinen
Pekka L (varmistettu kirjoittaja) –
Ei ongelmia. Maustan yleensä banaanilla, kanelilla, inkiväärillä ja kookosöljyllä.
Päivi T (varmistettu kirjoittaja) –
Ihanan pehmeän makuinen ja hienojakoinen riisi-proteiini.
Isa Y (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvä maku ja hinta!
Anne K (varmistettu kirjoittaja) –
Pidän palvelusta. Tuntui henkilökohtaiselta!!
Sini L (varmistettu kirjoittaja) –
Edullisemmat hinnat kuin monessa muussa paikassa, laatu huippuluokkaa!
Seela L (varmistettu kirjoittaja) –
Miedon makuinen proteiini, joka toimii erinomaisesti leivonnassa 🙂
Pamela E (varmistettu kirjoittaja) –
Erittäin hyvä ja monipuolinen vegaaninen proteiininlähde. Lisäpisteitä siitä, että se on luomu ja biofermentoitu.
Tuuli (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvä lisä smoothieen! Sekoittuu hyvin.
Tuija J (varmistettu kirjoittaja) –
Sekoittuu hyvin
Leena R (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvän makuinen, ei liian pistävä
Elena S. (varmistettu kirjoittaja) –
Luomu, ihan hyvän makuinen
Kari E. (varmistettu kirjoittaja) –
Sekoittuu hyvin
fanni M. (varmistettu kirjoittaja) –
Kelpo proteiini
Kaisa N. (varmistettu kirjoittaja) –
Toimii hyvin esimerkiksi smoothiessa!
jani.kurkela –
Pahan makuisempi kuin hamppuproteiini. Muuten ajaa asiansa 😊
johaalto (varmistettu kirjoittaja) –
Tätä haluan lisää, oli hyvää.
sini.ooperi (varmistettu kirjoittaja) –
Ylivertainen riisiproteiinien sarjassa: pehmeää, hyvin sekoittuvaa, hyvin huomaamaton maku. Käy kaikkeen: itse syön joka aamu jogurttiin sekoitettuna. Olen myös käyttänyt leivontaan tuomaan proteiinia.
janne.siren69 (varmistettu kirjoittaja) –
Edullinen ja laadukas tuote
johaalto (varmistettu kirjoittaja) –
Toimiva ja hyvä tuote. Tykkään.
djsoma (varmistettu kirjoittaja) –
Karkeaa ja jauhoista kuten kaikki riisiproteiini näinä päivinä. Haikeana muistelen aikoja jolloin näissä oli mukana myös samettisen pehmeää ja suussa sulavaa riisinlesettä. Ajaa silti asiansa halpana kasviproteiinina aamusmuutiin.
Sini Ooperi (varmistettu kirjoittaja) –
Paras kokeilemistani riisiproteiineista. Sekoittuu hyvin jogurttiin ja voi käyttää osana leivontaa. Arvostan maustamattomuutta. Ei riitele muiden makujen kanssa erilaisissa sekoituksissa. Huippuedullinen ja luotettava arjen pelastaja.
Marja (varmistettu kirjoittaja) –
Erittäin hyvä smoothieen.
Juha Grönlund (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvä tuote.
Neutraali maku.
Sekoittuu hyvin ja helposti.
Hannu (varmistettu kirjoittaja) –
Korkeaproteiininen tuote. Sekoittuu hyvin. “Voimajuomani”: 40g riisiproteiinia, sekä 30g egg valkuaisproteiinia.
Tilaan jatkossakin 👍
Sini (varmistettu kirjoittaja) –
Luottotuotteeni, jolla aloitan päivän. Riisiproteiini on minulle herkkävatsaiselle ainoa, joka käy. Pidän siitä, että on maustamaton. Voin maustaa jogurttipöperö-protskubommini tuoreilla marjoilla ja eri makuisilla pellavansiemenrouheilla. Sekoittuu hyvin eikä ota tilaa muilta mauilta.
Hannu (varmistettu kirjoittaja) –
Laadukas tuote. Myös tuttavani ovat olleet tyytyväisiä. Hyvin sekoittuva + paljon proteiinia.
Hannu (varmistettu kirjoittaja) –
Laadukas tuote. Myös tuttavani ovat olleet tyytyväisiä. Hyvin sekoittuva + paljon proteiinia. Tilaan jatkossakin.