FitnessFirst Seesaminsiemen, kuorittu, luomu, 1 kg
Original price was: 8,50 €.6,09 €Current price is: 6,09 €.
6,09 €/kg
Hetkellisesti loppu
Tuote on tilapäisesti loppunut.
Älä kuitenkaan huoli. Tilaa tästä ilmoitus, kun se on taas saatavilla!

100 % kotimainen verkkokauppa vuodesta 2010

Toimitusaika arviolta: 1–3 arkipäivää

Ilmainen toimitus yli 79 € tilauksiin!

Toimituskulut alk. 4,90 €, nouto 0 €

Pienen toimituksen lisä 3,90 € alle 30 € tilauksiin.

Luomulaatuinen kuorittu seesaminsiemen
Seesaminsiemen on yksi vanhimmista viljellyistä öljykasveista: sitä on kasvatettu yli 3000 vuoden ajan.
Täyteläisen pähkinäiset seesaminsiemenet sopivat erinomaisesti osaksi monipuolista ruoanlaittoa: valmista niistä tahini tahnaa jota käytetään sellaisenaan tai hummuksessa, blendaa siemenet veden kanssa maidoksi tai sekoita suoraan smoothieen, ripottele siemeniä salaattiin, piilota pyöryköihin tai pihveihin, tai käytä jauhettuna ruokien päälle. Siementen ravinteet imeytyvät paremmin liotettuna tai soseutettuna. Kuoritut seesaminsiemenet ovat miedomman makuisia kuin kuorelliset, joten ne soveltuvat paremmin esim. makeaan leivontaan.
Pakattu tehtaassa, jossa käsitellään gluteenitonta kauraa, pähkinöitä (cashew-, para-, pekaani-, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinöitä) mantelia, seesaminsiemeniä ja maitoproteiinia.Kirjaudu
Rekisteröidy
Hetkellisesti loppu
Tuote on tilapäisesti loppunut.
Älä kuitenkaan huoli. Tilaa tästä ilmoitus, kun se on taas saatavilla!



Omar S (varmistettu kirjoittaja) –
Nopea toimitus ja laadukkaita tuotteita
Kirsti L (varmistettu kirjoittaja) –
Müsliin sekä matelileipään mitä parhaimpia.
Kari L (varmistettu kirjoittaja) –
Tuote on hyvä, ja palvelu asiakasystävällistä.
Janessa V (varmistettu kirjoittaja) –
Nopea toimitus ja edullinen hinta :grinning:
Anna-Liisa H. (varmistettu kirjoittaja) –
Olen seesaminsiementen suurkuluttaja ja on ensinnäkin hienoa, että niitä saa luomuna kilon pussissa. Laatu on loistava. Aion todellakin tilata näitä jatkossakin.
raisa r. (varmistettu kirjoittaja) –
Olen käyttänyt näitä tahinin valmistukseen josta jatkojalostus halvaan, mikä ei toistaiseksi ole onnistunut. Tahinissa ei kuitenkaan ole moitteen sijaa, eli maku on oikein hyvä.
Kirsi-Maria C. (varmistettu kirjoittaja) –
Maukkaita seesaminsiemeniä edulliseen hintaan. Suosittelen!
r.kauppi (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvältä maistuva, jota lisään mm gluteenittoman siemennäkkärin seokseen
Heidi M. (varmistettu kirjoittaja) –
Herkullisia sesaminsiemeniä
Vystopia (varmistettu kirjoittaja) –
On oikein maukas ja hintansa väärti tuote.
r.kauppi (varmistettu kirjoittaja) –
Mainio lisä näkkärin sekaan tai paahdettuna raakasuklaan sekaan. Toki voi käyttää monipuolisesti kaikkeen mihin tahtoo.