Jouluraakasuklaalevyt valitse 5 kpl
14,75 € Original price was: 14,75 €.5,00 €Current price is: 5,00 €.

Toimitusaika arviolta: 1–3 arkipäivää

100 % kotimainen verkkokauppa vuodesta 2010

Ilmainen & nopea toimitus yli 59 € tilauksiin

Toimituskulut alk. 4,90 €, nouto 0 €

Viisi jouluraakasuklaalevyä vain 10 € – poimi omat suosikkisi & säästä
Ainutlaatuiset raakasuklaaherkkumme valmistetaan kestävästi viljellyistä kaakaopavuista omalla Vaajakosken tehtaallamme. Stone ground -kivimyllyssä jauhettu suklaamassa ei ylitä 42 asteen lämpötilaa missään valmistusvaiheessa, joten suklaassamme maistat aidon kaakaopavun suoraan Amazonian sademetsän siimeksestä. Kuuluisat raakasuklaalevymme valmistuvat suomalaisena käsityönä raakasuklaamestarimme Mallan hellässä huomassa. Poimi nyt viisi suosikkilevyäsi edulliseen tarjoushintaan!
Raakasuklaamme ovat vegaanisia, eivätkä ne sisällä lainkaan säilöntä- tai lisäaineita. Ei tarvitse kuin vilkaista ainesosalistaa – näissä suklaissa ei ole mitään turhaa.
Kaikki raakasuklaatuotteemme ovat saaneet Avainlippu-merkin osoituksena suomalaisesta osaamisesta ja työstä.
Saattaa sisältää pieniä määriä gluteenitonta kauraa, pähkinöitä, manteleita, seesaminsiemeniä ja maitoproteiinia.Alhaisin30 päivän hinta 5,00 € |
1 arvio tuotteelle Jouluraakasuklaalevyt valitse 5 kpl
Lisää arvio Peruuta vastaus
Brand
Foodin
Foodin – Luomutuotteita kotimaiselta perheyritykseltä
Foodin on kotimainen perheyritys, joka valmistaa ja maahantuo luomuelintarvikkeita ja luonnontuotteita. Tuotteiden perusta on yksinkertainen; niiden on tehtävä hyvää käyttäjälle, viljelijälle ja ympäristölle. Foodinin missio kuuluukin: ”Parempaa ruokaa paremmalle huomiselle”. Tehdään tänään valintoja, jotka tekevät huomisesta paremman.

Foodin haluaa tuoda jokaisen suomalaisen saataville maapallomme parhaat antimet. Se tarkoittaa niin villimustikkaa kotimaamme puhtaista metsistä kuin luomutuotettua alkuperäiskaakaota Amazonialtakin. Ympäristön kannalta luonnonmukaisesti tuotettu tai villinä kasvanut ruoka on aina parempi valinta.
Foodinille itse tekeminen on aina ollut kunnia-asia ja tuotteiden laadun takana on heidän oma tuontato, reseptiikka ja tarkoin valitut raaka-aineet. Foodinin tehtaalla tuotteiden valmistuksessa käytämme vain ympäristöystävällistä aurinkoenergiaa.
Tutustu myös
Kasvi- ja yrttivalmisteet
Muut kuin Foodin
Gluteeniton
Ketogeeninen
B-vitamiinit
Bioteekki
Maitohappobakteerit
Bioteekki
Hunajatuotteet
Bioteekki
C-vitamiini
Ketoherkut
A-vitamiini
B12-vitamiini
Hunajatuotteet
Muut kuin Foodin
Maitohappobakteerit
Ketogeeninen
Kollageenit
Elektrolyytit & ketogeeniset
Gluteeniton
Elektrolyytit & ketogeeniset
Gluteeniton
Maitohappobakteerit
Kivennäisaineet
D-vitamiini
Bioteekki
Kivennäisaineet
Maitohappobakteerit
Ketogeeninen
C-vitamiini
Kivennäisaineet
Kasvi- ja yrttivalmisteet
Gluteeniton
Bioteekki
Aminohapot
Kivennäisaineet

INSPIROIDU TUOTTEISTAMME JA TILAA UUTISKIRJE
Kuulet uutuuksista ja tarjouksistamme ensimmäisten joukossa!
sami mustonen (varmistettu kirjoittaja) –
Niin herkullista!