NutriWorks Vegan Protein Worx, suklaa, 700g

24,99 

Varasto loppu

Toimitusaika arviolta: 1–3 arkipäivää

100 % kotimainen verkkokauppa vuodesta 2010

Ilmainen & nopea toimitus yli 59 € tilauksiin

Toimituskulut alk. 4,90 €, nouto 0 €

14 päivän ilmainen palautusoikeus

Suklaanmakuinen kasviproteiinijauhe

Nutri Works Vegan Protein worX Chocolate vegeproteiinijauhe on uusi korkealaatuinen kasviproteiinisekoitus parhaista raaka-aineista. Suurempi 700 g pakkaus!

Suunniteltu Suomessa, valmistettu Ruotsissa.

Nutri Works vegeproteiinijauhe sisältää kolmea erinomaista vegaanista proteiinin lähdettä: hernettä, riisiä ja vaaleaa hamppua.
Yhdessä nämä kolme kasviproteiinin lähdettä tekevät proteiinijauheen aminohappoprofiilista täydellisen. Suklaanmakuinen vegeproteiinijauhe on makeutettu ainoastaan stevialla ja se maistuu todella hyvältä.

Nutri Works Vegan Prototein worX vegeproteiinijauhe sopii erinomaisesti tavanomaisesti shakerissa veteen sekoitettavaksi tai smoothien joukkoon tai leivontaan!
Sopii paitsi vegaaneille myös kaikille kasviproteiinin lähteitä ravinnossaan suosiville. Luonnostaan maidoton ja laktoositon vaihtoehto sopii loistavasti, jos laktoosi ei sovi.

Valmistettu tehtaassa, jossa käsitellään maitoa, munaa, soijaa ja kauraa.

Käyttöohje

1 mittalusikallinen (noin 32 g) proteiinijauhetta 2,5-3 dl:aan vettä tai mehua. Sekoita hyvin ja juo. Voit sekoittaa jauheen myös rahkaan, jogurttiin tai smoothieen

YITH Badge
NutriWorks Vegan Protein Worx, suklaa, 700g

Varasto loppu