Raakasuklaainkivääri, Luomu 70g
2,99 € Original price was: 2,99 €.2,65 €Current price is: 2,65 €.
37,86 €/kg
Varastossa

Toimitusaika arviolta: 1–3 arkipäivää

100 % kotimainen verkkokauppa vuodesta 2010

Ilmainen & nopea toimitus yli 59 € tilauksiin

Toimituskulut alk. 4,90 €, nouto 0 €

Vastustamaton makupari: raakasuklaa & inkivääri
Raakasuklaalla kuorrutetut inkivääripalamme on parempi makunautinto, jonka kanssa voit herkutella ilman omantunnontuskia! Valmistamme raakasuklaaherkkumme alusta alkaen itse käsityönä Suomessa aina kivimyllyssä valmistetusta samettisen pehmeästä raakasuklaasta alkaen, millä kuorrutamme inkiväärin.
Raakasuklaapäällysteiset inkiväärit ovat ravinteikas ja maukas herkku. Napostele raakasuklaainkiväärejä sellaisenaan tai muiden herkkujen kera, tai käytä vaikka leivonnaisten koristeluun.
Saattaa sisältää pieniä määriä gluteenitonta kauraa, pähkinöitä, manteleita, seesaminsiemeniä ja maitoproteiinia.Suomi / Finland |
Kristallisoitu inkivääri* 65% (inkivääri*, ruokosokeri*), raakasuklaa* 35% (kookossokeri*, kaakaovoi*, kookosmaitojauhe*, kaakaonibs*). *=luomu / Kristalliserad ingefära* 65% (ingefära*, rörsocker*), råchoklad* 35% (kokossocker*, kakaosmör*, kokosmjölkpulver , kakaonibs). *=ekologisk |
Energia / Energi: 1723 kJ / 412 kcal Rasva / Fett: 14,8 g – josta tyydyttyneitä rasvoja / varav mättat fett: 9,8 g Hiilihydraatti / Kolhydrat: 65,9 g – josta sokereita / varav sockerarter: 59,7 g Proteiini / Protein: 1,1 g Kuitu / Fiber: 2,0 g Laktoosi / Laktos: 0 g Suola / Salt: 0,14 g |
70 g |
Alhaisin30 päivän hinta 2,20 € |
3 arviota tuotteelle Raakasuklaainkivääri, Luomu 70g
Lisää arvio Peruuta vastaus
Brand
Foodin
Foodin – Luomutuotteita kotimaiselta perheyritykseltä
Foodin on kotimainen perheyritys, joka valmistaa ja maahantuo luomuelintarvikkeita ja luonnontuotteita. Tuotteiden perusta on yksinkertainen; niiden on tehtävä hyvää käyttäjälle, viljelijälle ja ympäristölle. Foodinin missio kuuluukin: ”Parempaa ruokaa paremmalle huomiselle”. Tehdään tänään valintoja, jotka tekevät huomisesta paremman.

Foodin haluaa tuoda jokaisen suomalaisen saataville maapallomme parhaat antimet. Se tarkoittaa niin villimustikkaa kotimaamme puhtaista metsistä kuin luomutuotettua alkuperäiskaakaota Amazonialtakin. Ympäristön kannalta luonnonmukaisesti tuotettu tai villinä kasvanut ruoka on aina parempi valinta.
Foodinille itse tekeminen on aina ollut kunnia-asia ja tuotteiden laadun takana on heidän oma tuontato, reseptiikka ja tarkoin valitut raaka-aineet. Foodinin tehtaalla tuotteiden valmistuksessa käytämme vain ympäristöystävällistä aurinkoenergiaa.
Tutustu myös
Gluteeniton
Energiajuomat
Ketogeeninen
Gluteeniton
Kivennäisaineet
B12-vitamiini
Gluteeniton
Lisäravinteet
Ketogeeninen
Gluteeniton
Gluteeniton
Kasvi- ja yrttivalmisteet
Bioteekki
Gluteeniton
Elektrolyytit & ketogeeniset
Kivennäisaineet
B-vitamiinit
Gluteeniton
Bioteekki
D-vitamiini
B12-vitamiini
Bioteekki
Elektrolyytit & ketogeeniset
Lisäravinteet
Kivennäisaineet
Aminohapot
Bioteekki
B-vitamiinit
Hunajatuotteet
Kivennäisaineet
Lisäravinteet
Bioteekki
Bioteekki
Kivennäisaineet
Hunajatuotteet
C-vitamiini

INSPIROIDU TUOTTEISTAMME JA TILAA UUTISKIRJE
Kuulet uutuuksista ja tarjouksistamme ensimmäisten joukossa!
Nadja H (varmistettu kirjoittaja) –
Aivan täydellinen herkku
Valerie V (varmistettu kirjoittaja) –
Erittäin hyvä tuote ja nopea toimitus. Suosittelen!
Pirkko K (varmistettu kirjoittaja) –
Raakasuklaainkivääri, luomu, raaka, 70 g. on mielestäni erittäin hyvä tuote. mukava välipala, vähän erilainen.