Laadukas yhdistelmä fermentoitua kalanmaksaöljyä ja voiöljyä
Green Pasturesin Blue Ice Royal Butter Oil / Fermented Cod Liver Oil on erinomainen yhdistelmä 1/3 X-factor Gold voi öljyä ja 2/3 Blue Ice fermentoitua kalanmaksaöljyä, jonka on kehittänyt Tri. Weston A. Price, palkittu hammaslääkäri ja ravitsemusterapeutti. Tri Weston A. Price löysi ‘Activator X:n’ ja sanoi, että ilman toista ei ollut mitään vaikutusta, mutta yhdessä ne tekivät ihmeitä.
Kalanmaksaöljyä on pidetty jo pitkään terveyttä edistävänä lisänä, se on erinomainen A- ja D-vitamiinien sekä Omega-3 lähde. 1930-luvulla tehty löytö osoittaa, että ‘Activator X’ on rasvaliukoinen ravintoaine, jota löytyy vain voista ja eläimistä, joita on ruokittu ruoholla. X-factor öljy on tehty maitopohjaisesta öljystä, joka on uutettu matalassa lämpötilassa, toimien elimistössä katalyyttinä tukien kehoa hyödyntämään mineraaleja ja solujen uudelleenrakentamisessa. Tri. Weston A uskoo, että kyseinen yhdistelmä luo aivan uusia mahdollisuuksia erilaisten vaivojen ja sairauksien parantamisessa.
Sisältää 96 annosta (1 annos: 0,5 tl). Maustettu kanelilla.
Green Pasturen fermentoitua kalaöljyä ei ole standardisoitu, joten sen öljypitoisuudet vaihtelevat, täältä saa aina ajankohtaiset lukemat: http://www.greenpasture.org/public/Products/TestData/index.cfm
Gluteeniton, GMO-vapaa. Ei sisällä lisä- tai säilöntäaineita.
FitnessFirst+ kanta-asiakkaaksi liittyminen on helppoa! Rekisteröitymällä saat jo ensimmäiset pisteesi:
REKISTERÖIDY TÄÄLLÄ >>
Elina I (varmistettu kirjoittaja) –
Laadukas tuote, makuaine hyvä